Regionalne rozgłośnie publiczne ze wspólną kampanią. Informują o braku pieniędzy z KRRiT
"Kwota, którą blokuje obecnie Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji to już ponad 80 milionów złotych" – poinformowały regionalne rozgłośnie publiczne (fot. materiały prasowe)
17 regionalnych rozgłośni publicznych ruszyło ze wspólną kampanią informującą o tym, że przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski od początku roku nie przekazuje należnych im środków z abonamentu.
"Chcemy, żeby słuchacze zrozumieli, o co chodzi z depozytami sądowymi i blokowaniem środków przez pana Świrskiego. To on jest antybohaterem tej opowieści, bo pod przykrywką ochrony mediów publicznych, tak naprawdę je niszczy – nie przekazując abonamentu" – podkreśla redaktor naczelna i likwidatorka Radia Katowice Ewelina Kosałka-Passia.
Naczelny Radia PiK: "Będziemy emitować do skutku"
Komunikaty specjalne, jednakowe we wszystkich rozgłośniach są emitowane po serwisach o 8, 9, 15 i 16. Słuchacze dowiadują się z nich dokładnie, na co jest przekazywany abonament – na misyjny program.
Czytaj też: Agora z rekordowymi przychodami, ale stratą EBITDA w segmencie prasowym i internetowym
"Będziemy je emitować do skutku, czyli do dnia, w którym ostatnia rozgłośnia regionalna dostanie blokowane przez pana Świrskiego pieniądze" – zapowiada Cezary Wojtczak, redaktor naczelny i likwidator Radia PiK.
Na antenach regionalnych rozgłośni publicznych emitowane są dwie wersje komunikatów. Pierwszy zaczyna się od zdania: "4 sekundy ciszy potrafią zabić najlepszy program radiowy! zabija także… brak pieniędzy", po czym są cztery sekundy ciszy i następnie pada informacja: "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego od początku roku nie przekazuje rozgłośniom regionalnym należnego abonamentu. To Wasze pieniądze, dzięki którym powstaje misyjny program! Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji szkodzi rozgłośniom i słuchaczom! Bez tych pieniędzy nie będzie nas… dla Was!".
"Kwota, którą blokuje obecnie Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji to już ponad 80 milinów złotych" – poinformowały regionalne rozgłośnie publiczne.
(KOZ, 27.05.2024)